41. Yeşil Bursa Rallisi

23 Temmuz 2016, 13:30 - 24 Temmuz 2016, 18:00 Eker Meydan
İzleyici Kitlesi

Genel izleyici kitlesi

  • Etkinlik Detayları
2016 Türkiye Ralli Şampiyonası'nın 4. yarışı olan Yeşil Bursa Rallisi 23-24 Temmuz'da yapılacak.

2016 Türkiye Ralli Şampiyonası'nın 4.yarışı olan Yeşil Bursa Rallisi, Bursa Otomobil Sporları Kulübü (BOSSEK) tarafından 23-24 Temmuz 2016 tarihlerinde düzenleniyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin desteklediği organizasyon, PEUGEOT Türkiye, Crowne Plaza Bursa, Hankook Toktaş Otomotiv, Eker Meydan, Yazıcı Air, Bursa Teleferik, Uludağ İçecek, Ergünler İnşaat, Durmazlar, Özel Ceylan International Hospital, Red Bull, Auto Club ve Ströer Kentvizyon sponsorluğunda gerçekleştirilecek.

START ve SERVİS ALANI EKER MEYDAN'DA

23 Temmuz Cumartesi günü saat 13:30'da Eker Meydan Alışveriş Merkezi önünden başlayacak rallinin ilk gününde, İbrahim Yazıcı ve Mehmet Köprücü özel etabın ardından, saat 17:00'de eski BOSSEK başkanlarından Selçuk Özsevinç anısına düzenlenen seyirci özel etabı geçilecek. Rallinin ilk günü, 45 dakikalık gün sonu servisin ardından Eker Meydan Alışveriş Merkezi'nde tamamlanacak.

İKİ GÜNLÜK ZORLU MÜCADELE

24 Temmuz Pazar sabahı 08:30'dan itibaren yeniden direksiyon başına geçecek olan ekipleri, ikinci günde zorlu bir mücadele bekliyor olacak. İbrahim Yazıcı ve Mehmet Köprücü özel etaplarını ikişer kez geçecek olan ekipler, son olarak Red Bull avantaj etabında kozlarını paylaşacaklar. Orhaneli Keles bölgesindeki toprak zeminli etaplarda yaşanacak mücadele, saat 18:00'da Crowne Plaza Bursa önündeki finiş podyumunda sona erecek.

SEYİRCİ ÖZEL ETABI NEFES KESECEK

BOSSEK kulübü geçmiş dönem başkanlarından merhum Selçuk Özsevinç anısına yapılacak seyirci özel etabı, 23 Temmuz Cumartesi akşamı Acemler'deki Bursa Büyükşehir Stadyumu karşısında gerçekleştirilecek. Daha önce İl Garnizon Komutanlığı'nın bulunduğu alanda özel olarak hazırlanan ve bir de atlama noktası bulunan 1,5 km.lik toprak parkurda koşulacak seyirci özel etabının Bursalı sporseverlerin büyük ilgi göstermesi bekleniyor.

ÜCRETSİZ SEYİRCİ TRANSFERLERİ

Pazar günü 09:00 ve 12:30 saatlerinde Acemler metro istasyonundan, İbrahim Yazıcı özel etabına ücretsiz seyirci transferleri gerçekleştirilecek. Orhaneli yolu 35. kilometrede yer alan etaba gidecek spor severleri ücretsiz yiyecek içecek ikramları,  gün boyu müzik yayını ile sürprizler bekliyor olacak.