1. Bursa Nilüfer Uluslararası Piyano Yarışması ve Festivali

10 Aralık 2016 - 14 Aralık 2016 Nazım Hikmet Kültürevi
İzleyici Kitlesi

Genel izleyici kitlesi

  • Etkinlik Detayları
  • Video
Nilüfer, Bursa'da ilk kez uluslararası kapsamda düzenlenecek olan Piyano Yarışması ve Festivali'ne ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Sanat kenti Nilüfer, dev bir organizasyona daha ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 10-14 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek ve Bursa'da bir ilk olacak 1. Bursa Nilüfer Uluslararası Piyano Yarışması ve Festivali için geri sayım başladı.

Bursa Nilüfer Uluslararası Piyano Yarışması ve Festivali"nin açılışı, Nâzım Hikmet Kültürevi'nde 10 Aralık Cumartesi günü Rengim Gökmen'in şefliğinde Karşıyaka Belediyesi Oda Orkestrası (KODA) ve Gülsin Onay tarafından verilecek konserle yapılacak.

10-14 Aralık tarihlerinde gerçekleşecek piyano yarışması Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi'nde gerçekleştirilecek. Yarışmaya 22 ülkeden 182 yarışmacı katılacak. Düzenlenecek uluslararası piyano yarışmasında genç yeteneklerin keşfedilmesi sağlanırken, festival kapsamında gerçekleştirecek konserlerde de sanat severler değerli isimleri dinleme fırsatı bulacak.

FAZIL SAY'DAN KONSER

Nilüfer Belediyesi ile Mix Müzik & AkademiX tarafından düzenlenen etkinlik kapsamında dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say'ın yanı sıra çok sayıda müzisyen ve akademisyen de Bursalılarla buluşacak. Festival kapsamında 6 konser verilecek.

Festival boyunca 11 Aralık Pazar günü saat 16:00'da North Quartet, saat 20:00'da Hakan Şensoy'un şefliğinde KODA ve Tamara Poddubnaya ile Tomislav N. Baynov, 12 Aralık Pazartesi saat 20:00'da Vladimir Tropp ve Tamara Poddubnaya, 13 Aralık Salı günü saat 20:00'da da Hasan Adıgüzelzade'nin şefliğinde Nilüfer Belediyesi Oda Orkestrası Nazım Hikmet Kültürevi'nde sahne alarak izleyicilere unutulmaz konserler verecekler.

Titizlikle yapılacak Piyano Yarışması'nda dereceye girenler 14 Aralık Çarşamba günü düzenlenecek törende ödüllerini alacak. Ödül töreni 14 Aralık Çarşamba Saat 14:00'da Merinos Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi (AKKM)'de yapılacak ve katılım ücretsiz olacak. Aynı gün saat 20:00'da dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say Merinos AKKM'de konser verecek.